. Zajímavosti - Eva Ova

Být dobrým člověkem, není samozřejmost. Je to dennodenní volba, kým se stanu v každé chvíli. Je to o moudrosti, poctivosti a vůli, proti povrchnosti, liknavosti a útěku k tomu, co je snazší. Chodíme bosými chodidly po cestě života, nebo posléze volíme obutí a v dnešní době pak hned nejraději sedmimílové boty - minimálně. Když se ale přeneseme "sedm mil", tak už nespatříme to, co bychom viděli na cestě ušlé krok po kroku, tu se zastavili, tu spočinuli. A bosá chodidla? Cítí chlad i teplo, záchvěvy či vláhu, něžnost či řez - ten bolí... Vše má svou cenu! Duše to ví...Vším se učíme, jenom "přeskakováním" ne. To co nevidíme, neslyšíme, neprožijeme - to nás nemůže něco naučit. A proto ... nenabízejme Duši sedmimílové boty, které možná zvítězí v rychlosti... ale čeho? Čeho stihneme víc? Stihneme víc nevidět, neslyšet, necítit...?

Pod lavicí u pootevřených dveří stojí sedmimílové boty. Okolo lavice však směřují do dveří stopy bosých nohou a ve dveřích mizí. Ty šlépěje jsou plné bláta a sem tam zbrocené kapkami krve. Jdu tam, pootevřu víc a nahlédnu: za dveřmi mne vítá světlo...

Zajímavosti

2023 říjen:

Milí, vážení příznívci, můj autorský, motivační diář na 2024 nyní k objednání. Kromě mých ilustrací letos obsahuje nejen motta, ale také jsem se snažila předat něco z mých zkušeností, jak si umět zachovat pocity radosti a spokojenosti navzdory různorodým okolnostem. Také má letos jako další překvapení záložku s mou další ilustrací 🙂 Diář je ručně vázaný, z recyklovaného papíru a na konci najdete moje osobní věnování pro každého. Bude k prodeji u mě, v galerii Rubikon v Olomouci a v chráněné dílně Lemniskáta. Objednávky a více informací v e-mailu eva@eva-ova.cz Děkuji. Cena diáře je 670,-Kč a poštovné Zásilkovně.

2022

Autorský kalendář a diář na rok 2023. Ukázka ZDE a ZDE.

2021

Již vyšel kalendář na rok 2022. K zakoupení v galerii Rubikon v Olomouci, v prodejně u Džoudyho v Praze (I.P. Pavlova) a nebo lze objednat u autorky viz Kontakty.
Videoukázka z kalendáře k vidění ZDE.

2019

Již vyšel a je možné objednat kalendář Eva Ova 2020. Ukázka z kalendáře ve videu níže.

Dárek pro sebe, někoho blízkého... na celý příští rok Info nebo objednávky zde či na telefon 724 116 611 Obrazy, ilustrace z letošní tvorby vydává Eva Ova Art hudba na videu: Hans Zimmer Zakoupením kalendáře přispíváte 30% z ceny na Acorus, organizaci, která bojuje proti domácímu násilí.

Zveřejnil(a) Eva Ova dne Neděle 29. září 2019

Prodej kalendářů a knih, včetně autorského čtení Evy Ovy možno navštívit osobně 7.12. Kulturní zařízení Domovina, ul. Na Maninách 1525/32A, Praha 7 Holešovice, kde bude hostem Ivanky Adamcové od 14:00.
Více podrobností na www.ptejteseivanky.cz/praha-7-12-2019/Časopis Sféra (číslo listopad-prosinec 2019) publikoval rozhovor s autorkou. Přečíst si ho můžete ZDE
Rozhovor nejen s Evou Ovou, ale i prodej jejích knih a mnoho další inspirace najdete také na webové stránce nakladatelství LightbalanceObray k vidění v současné chvíli na kolektivní výstavě v galerii Drahomíra (Karlovy Vary) od 1.9. do 31.12.2019. Vernisáž netradičně 19.10. v 18:00.Srdečně zvu na výstavu a určitě se podívejte na nabídku zajímavého programu kongresu. Moc doporučuji: holistic-europe.comV únorovém čísle Nového Fénixu vyšel rozhovor s jedním mých vzorů, učitelů, přátel, s Ernestem G. Peňou. Budete se moct potěšit krásou jeho obrazů a doufejme, že brzy již některá jeho díla doputují i k nám do Čech. Pokud bude mít u nás výstavu, či obrazy k prodeji, najdete info. zde nebo v časopise Nový Fénix.Ukázka ze spolupráce s tiskem:

Ukázka z kalendáře:

Výstava v Galerii Cesty ke Světlu Zdeňka Hajného s názvem "Každý má svůj vlastní Vesmír" (listopad 2016 - leden 2017)

Výstava U Zlatého Kohouta (červen 2016)

Křest knihy "Cesta za horizont" a výstava obrazů (prosinec 2015)

Ukázky z výtvarna, ale i z prózy můžete najít v srpnovém čísle časopisu SFÉRA (srpen 2015)

Článek z časopisu Phoenix (červen 2015)

Článek z časopisu Nová Regena (prosinec 2014)

Letní výstava v kapli Máří Magdaleny na Skalce, v Mníšku pod Brdy

http://galerie.mnisek.cz/index.php/P-t-orienta-n/V-stavy-na-Skalce-2014/Ma-2014/Eva-Ova-OBRAZY-ervenec-srpen-2014

Pravidelná expozice děl v galerii Studia Osm

Galerie Studia Osm, Srbská 2, Praha 6 (návštěva po dohodě kdykoliv, viz. kontakt)

Eva a její učitelé, a dnes již přátelé, v Havaně

Francisco Paneca Cano na jeho výstavě

Ernesto García Peňa - v jeho ateliéru